Květen v 1.B sebou přinesl několik zajímavých aktivit, které si můžete prohlédnout na následujících fotografiích. Výtvarná nástěnka s jarními motivy a opakováním osové souměrnosti v podobě motýlů a srdíček. V DDM jsme si ozdobili trička, se kterými se vydáme na školní výlet. Spolu s naší novou asistentkou jsme se vydali na jarní pátračku, hledali jsme pupeny, pavučiny, květiny a také jsme zdolávali překážky v parku. Zasadili jsme zakořeněné fialky, přidali jsme vzkaz a dáreček děti doma předaly maminkám. V rámci preventivního programu jsme kreslili naši třídu v momentě, když nám je v ní fajn nebo naopak. Na tuto aktivitu jsme navázali v hodině českého jazyka, kdy jsme se seznámili s písmenem F z Fajnového království a přemýšleli jsme, kdy se máme my fajn a kdy se má fajn Teo, kamarád z našich učebnic. Po celý měsíc jsme pilně trénovali náš sluch slabikami di, dy, ti, ty, ni, ny a v Deníku písmen jsme navštívili Létající krajinu. Měkké slabiky byly na baloně a na měkkém nosu vytvořily prstem tečku. Dy, ty, ny naopak visely v pytlích z balonu, a tvrdá brada se schovala do písmene Y. Trochu nás potrápilo hraní s písmenem b, které se obracením měnilo na d a p, ale vše jsme zvládli. Je za námi devět měsíců pilné práce, někomu se vše dařilo lehce, někdo musí vyvinout větší úsilí, ale většina žáků čte, píše a počítá. Už nás ale volá léto a první prázdniny, které netrpělivě odpočítáváme.
Jana Hladíková, Vladimíra Rážová